Opieka zdrowotna i wellness

Popraw nastrój pacjenta

Opieka zdrowotna i wellness
Opieka zdrowotna i wellness

Aromatyzacja  praktyk medycznych

Stosowanie zapachów w branży opieki zdrowotnej jest powszechnie znane ze względu na ich zdolność do poprawy samopoczucia pacjentów. Wyniki pokazują, że określone zapachy są w stanie zrelaksować pacjentów i odwiedzających oraz stworzyć bardziej pozytywne środowisko. Kliniki dentystyczne, szpitale i poczekalnie często wywołują uczucie niepokoju i stresu. Niezależnie od tego, czy jesteś pacjentem, czy gościem, zapach lekarstw i środków higieny może potęgować stan napięcia. Celem stworzenia komfortowych warunków dla pacjentów i personelu, kliniki medyczne wykorzystują najpotężniejszy ze wszystkich ludzkich zmysłów – węch.

„Wyniki ujawniły, że  zapachy pomarańcz i lawendy obniżały niepokój i poprawiały nastrój  pacjentów oczekujących na leczenie dentystyczne”.

Lehrner, J.,Marwiński, G.,Lehr, S., Johren, P. & Deecke, L. (2005). Fizjologia i zachowanie

Uzdatnianie powietrza

Rozpylanie kojących zapachów, takich jak lawenda lub eukaliptus, może wywołać uczucie spokoju i relaksu.  Pacjenci i osoby odwiedzające poczekalnię nie są przepełnione niepokojem i stresem. W gabinetach pediatrycznych stosowanie przyjaznych dzieciom słodkich lub owocowych zapachów, może sprawić, że młodsi pacjenci poczują się swobodnie. W przypadku placówek opieki nad osobami starszymi, Air Aroma może wdrożyć strategie zapachowe, które przypomną podopiecznym miłe wspomnienia lub pobudzą apetyt przed posiłkiem za pomocą szeregu pysznych zapachów żywności. Odpowiednio dobrane kompozycje zapachowe  mają pozytywny wpływ na postrzeganie przez pacjentów jakości usług, czystości i dobrego samopoczucia. Pachnące otoczenie sprawi, że pacjenci poczują się szczęśliwi i bardziej zrelaksowani. Idąc krok dalej, użyj 100% olejków eterycznych Air Aroma, które naturalnie oczyszczą  powietrze z wszelkich patogenów.

Antybakteryjny

Dyfuzja produktów antybakteryjnych w środowiskach medycznych może zminimalizować ryzyko infekcji bakteryjnych przenoszonych drogą powietrzną.

Uspokaja nerwy

Zrelaksuj swoich pacjentów i stwórz bezpieczne otoczenie , wprowadzając zapach do poczekalni i gabinetów.

Zacznij aromatyzować swoją klinikę

Skontaktuj się z przedstawicielem Air Aroma. W mgnieniu oka sprawimy, że Twoja firma będzie pachnieć wspaniale.

Skontaktuj się z nami