Banki

Aromatyzowane  banki, lepsze relacje z klientami

Banki
Banki

Zainteresowanie klienta

Klienci mogą łatwo uzyskać dostęp do informacji o ofertach produktów i zaletach marki w Internecie. Często prowadzi to do zmiany dostawcy usług bankowych. Instytucje finansowe i bankowe nieustannie konkurują ze sobą w zdobywaniu i utrzymaniu klientów. Lepsze wrażenia klientów to potężny sposób na ich zatrzymanie. Banki stosują aroma marketing jako głównej metody poprawy wizerunku i podniesienia poziomu obsługi klienta. Wprowadzenie zapachu do oddziałów banku może stworzyć relaksującą atmosferę dla niespokojnych klientów lub stworzyć przyjemniejsze środowisko  dla tych, którzy mogą postrzegać bankowość jako stresującą lub nudną. Zadowoleni i zrelaksowani Klienci posiadają pozytywne skojarzenia z daną marką, przez co czują się do niej przywiązani i nie myślą o zmianie. Badania pokazują, że delikatnie wyczuwalne przyjemne kompozycje zapachowe pozytywnie wpływają na odbiór otoczenia, zaś same placówki bankowe są zecydowanie lepiej postrzegane przez klientów. spraw, aby Twoi klienci polubili wizyty banku. 

Fakt dotyczący zapachu „Aromatyzowanie wnętrza sklepu wpływa pozytywnie na doznania klientów. Sami oceniają swój pobyt w sklepie na krótszy, aniżeli faktyczny stan.

(Spangenberg, 1996)

Korporacyjne korzyści zapachowe

Aromatyzowanie przestrzeni korporacyjnych ma wiele zalet. Zapach nie tylko pozwala marce łączyć się z klientami na bardziej osobistym, emocjonalnym poziomie aniżeli tradycyjny marketing, ale także skutkuje silniejszą rozpoznawalnością marki w związku z wytworzoną głęboką relacją klientów z Twoją marką. Jest to niezwykle istotne  dla banków w kontekście wejścia w erę bankowości internetowej. Konieczność odwiedzania oddziału maleje, więc w ograniczonym czasie, kiedy klienci składają osobistą wizytę, musisz zapewnić bardziej osobiste i niezapomniane wrażenia. Uznany za „Najbardziej szanowane przedsiębiorstwo w Chinach”, China Merchants Bank wyróżnia się na tle konkurencji silnym naciskiem na innowacyjność, jakość usług i zaawansowane technologie. Dzięki sile zapachu China Merchants Bank może teraz łączyć się ze swoimi klientami na znacznie głębszym poziomie. Air Aroma i China Merchant Bank połączyły siły, aby opracować dwa ekskluzywne, charakterystyczne zapachy. Oba tworzą trwałe wrażenie, aby osiągnąć całkowitą satysfakcję klienta.

Satysfakcja konsumenta

Stwierdzono, iż aromatyzowanie pomieszczeń redukuje postrzegany czas spędzony w oddziale lub czekanie w kolejce. Poziom usług jest oceniany zdecydowanie  korzystniej.

Rozpoznawalność marki

Przyjemne zapachy otoczenia to podstawa do pozytywnego odbioru. Nie sposób przecenić roli, jaką odgrywa zapach.

Zacznij aromatyzować swój bank

Skontaktuj się z przedstawicielem Air Aroma. W mgnieniu oka sprawimy, że Twoja firma będzie pachnieć wspaniale.

Skontaktuj się z nami