Zapach lawendy na dobry sen.

Post Image

Chyba każdy lubi zasypiać w świeżo wypranej pościeli, jednak są też inne zapachy, których rozpylanie w sypialni zapewni nam naprawdę dobry sen. Rozpylanie zapachu lawendy w sypialni pokazało, że przynosi to kojące efekty oraz wydłuża fazę głębokiego snu zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Badania przeprowadzone przez Wesleyan University sugerują, że lawenda jest naturalnym środkiem uspakajającym i sprzyja zapadaniu w głęboki sen.

Częścią badań było sprawdzenie w laboratorium 31 osób pod kątem jakości ich snu. Każda z osób otrzymywała przed snem przerywane bodźce zapachowe w postaci rozpylanego lawendowego olejku eterycznego. Okazało się, że lawenda wydłużyła sen głęboki oraz wolnofalowy u mężczyzn oraz kobiet. Rezultatem wystawienia badanych na działanie lawendy było polepszenie fazy snu głębokiego co przejawiało się większą żywotnością po przebudzeniu.

Aby samemu przekonać się jak działa lawenda możecie wypróbować jeden z wielu naszych lawendowych olejków eterycznych. Lavender Forest to piękna mieszanka lawendy z nutami igieł sosnowych. Serene to z kolei kompozycja kojąca i oczyszczająca dzięki połączeniu lawendy z eukaliptusem. Możecie także wypróbować olejku Tranquility, spokojnego, relaksującego połączenia lawendy, geranium, ylang-ylang z nutami drzewa różanego.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzonych badań kliknij tutaj.

Żeby zamówić olejek zapachowy skontaktuj się z nami lub zamów olejek przez nasz sklep internetowy.

Komentarze

Czekamy na Twoje komentarze, spam i obraźliwe uwagi będą usuwane

Brak komentarzy

Dodaj komentarz