Przydatne właściwości miętowych i cytrusowych olejków eterycznych

Post Image

Ostatnie badania ukazują kilka ciekawych zdrowotnych faktów związanych z wykorzystywaniem miętowych oraz cytrusowych olejków eterycznych. Jakie korzyści mogą wnieść do życia codziennego?

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Wheeling Jesuit w 2011 roku pokazały, że uczestnicy, którzy przebywali w otoczeniu, w którym rozpylany był zapach mięty przez przynajmniej dwie godziny dziennie, odczuwali mniejszy głód i spożywali mniej kalorii tygodniowo, niż ci, którzy nie przebywali w pomieszczeniach bez takiego zapachu. Zauważono również, że uczestnicy z pierwszej grupy byli znacznie bardziej energiczni i uważni. Nasz olejek eteryczny Pure Peppermint może więc mieć bardzo przydatne właściwości!

Ponadto inni naukowcy z Brazylii poprosili uczestników badania aby spędzili 5 minut wdychając jeden z trzech aromatów: pomarańczowy, drzewo herbaciane albo wodę. U uczestników, którzy wąchali olejek pomarańczowy stwierdzono niższy poziom stresu niż w pozostałych przypadkach.
Jeżeli chcesz jeszcze lepiej zrelaksować się w swoim domu wypróbuj nasze olejki eteryczne Orange Fields albo Bergamot Burst.

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z wykorzystywania olejków eterycznych skontaktuj się z nami albo śledź nasz profil na Facebooku.

Komentarze

Czekamy na Twoje komentarze, spam i obraźliwe uwagi będą usuwane

Brak komentarzy

Dodaj komentarz