Temat
  • Bez tagów

Air Aroma na targach ‘RetailShow’ 2014

Post Image

Targi ‘RetailShow’ mogą zdecydowanie zostać nazwane jednym z największych wydarzeń branży handlowej w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie podczas targów każdy odwiedzający będzie miał sposobność na własne oczy zobaczyć nietypowe rozwiązania wdrażane do placówek handlowych, których celem jest skuszenia klienta do zakupu produktów oferowanych przez działalność. Wystawcy będą mieli okazję pochwalić się swoimi własnymi produktami mające według nich ogromny potencjał by przyczynić się do podniesienia poziomu sprzedaży w placówkach handlowych, a także zaprezentować aspirujące rozwiązania biznesowe.

Nowe miejsce do odwiedzenia w Warszawie

Post Image

W weekend na mapie Warszawy pojawiło się nowe miejsce absolutnie warte uwagi - ALEJE Drink Bar i Restauracja. Oprócz tego, że mają najlepsze drinki w mieście serwowane w bardzo przyjemnej atmosferze to można także zjeść coś naprawdę dobrego. Polecamy i zapraszamy serdecznie do odwiedzenia, spróbowania, polubienia i sprawdzenia jak pachnie miś! Oficjalne otwarcie 26 lipca.

W sieci ALEJE znajdziecie na Facebooku, w Warszawie na Alejach Jerozolimskich 42, a nas tutaj. Zapraszamy do kontaktu jeśli też zastanawiacie się nad aromatyzacją m.in. w gastronomii.

Samsung wybiera Air Aroma

Post Image

Samsung to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw m.in. z branży elektronicznej.

Od niedawna w Polsce otwiera się sieć flagowych salonów marki. Miło nam poinformować, że do współpracy przy aromatyzacji w swoich Brand Store'ach Samsung wybrał firmę Air Aroma. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowych salonów Samsunga na terenie całej Polski aby przekonać się jak fantastycznie można połączyć zapach z nowoczesną technologią.

O lokalizacjach salonów oraz o wszelkich nowościach możecie dowiedzieć się więcej na oficjalnej stronie Samsunga.

Jeśli także chcielibyście dowiedzieć się więcej o aromatyzacji - zapraszamy do kontaktu z nami.

Zapach lawendy na dobry sen.

Post Image

Chyba każdy lubi zasypiać w świeżo wypranej pościeli, jednak są też inne zapachy, których rozpylanie w sypialni zapewni nam naprawdę dobry sen. Rozpylanie zapachu lawendy w sypialni pokazało, że przynosi to kojące efekty oraz wydłuża fazę głębokiego snu zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Badania przeprowadzone przez Wesleyan University sugerują, że lawenda jest naturalnym środkiem uspakajającym i sprzyja zapadaniu w głęboki sen.

Orientalne zapachowe inspiracje

Post Image

Zapachy rodem ze Środkowego Wschodu to aktualnie niezaprzeczalny hit. Perfumy i zapach są nieodłączną częścią arabskiej i islamskiej kultury. Olejek różany czy inne zapachy były powszechnie prezentowane gościom. Ta tradycja trwa po dziś dzień w krajach Środkowego Wschodu, dalekiego Wschodu, Indiach czy w Pakistanie. Zapach jest także szeroko wykorzystywany podczas medytacji czy modlitwy.

Muzułmanie przez setki lat wykorzystywali Oud (w Polsce znane pod nazwą Agar, to żywiczne drewno drzew z rodzaju Aquilaria), swój najświętszy składnik. Olejek Oud jest bowiem niezwykle rzadki. Pachnidło to jest uważane za święty dar od Boga. Wierni pielgrzymujący do Mekki z lubością pokrywają swoje ciała właśnie tym zapachem. Ubrani w białe szaty pielgrzymi zatrzymują się na modlitwę pięć razy dziennie, a ulice wypełniają się potężnymi aromatami żywicy, drewna, kwiatów i piżma.

Air Aroma łączy siły z Unsound Festival w Nowym Jorku

Post Image

Czwarta odsłona Unsound Festival odbywała się od 2 do 6 kwietnia w Nowym Jorku. Unsound Festival aby uzupełnić swoją koncepcję zwrócił się o pomoc w jej stworzeniu do Air Aroma.

Ben Frost, Tim Hecker i Steve Goodman (znani jako Kode9) to trzej muzycy, dla których zostały zaprojektowane trzy zapachy-wizytówki. Zadaniem tych kompozycji było idealne podkreślenie muzyki, którą tworzą. Dzięki wykorzystaniu urządzeń Aroslim, zapachy wydobywały się w trakcie ich przedstawienia. Oprócz sfery zapachowej, Manuel Sepulveda i Marcel Weber zadbali o sferę wizualną całości przedstawienia.

Przydatne właściwości miętowych i cytrusowych olejków eterycznych

Post Image

Ostatnie badania ukazują kilka ciekawych zdrowotnych faktów związanych z wykorzystywaniem miętowych oraz cytrusowych olejków eterycznych. Jakie korzyści mogą wnieść do życia codziennego?

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Wheeling Jesuit w 2011 roku pokazały, że uczestnicy, którzy przebywali w otoczeniu, w którym rozpylany był zapach mięty przez przynajmniej dwie godziny dziennie, odczuwali mniejszy głód i spożywali mniej kalorii tygodniowo, niż ci, którzy nie przebywali w pomieszczeniach bez takiego zapachu. Zauważono również, że uczestnicy z pierwszej grupy byli znacznie bardziej energiczni i uważni. Nasz olejek eteryczny Pure Peppermint może więc mieć bardzo przydatne właściwości!

Ponadto inni naukowcy z Brazylii poprosili uczestników badania aby spędzili 5 minut wdychając jeden z trzech aromatów: pomarańczowy, drzewo herbaciane albo wodę. U uczestników, którzy wąchali olejek pomarańczowy stwierdzono niższy poziom stresu niż w pozostałych przypadkach.
Jeżeli chcesz jeszcze lepiej zrelaksować się w swoim domu wypróbuj nasze olejki eteryczne Orange Fields albo Bergamot Burst.

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z wykorzystywania olejków eterycznych skontaktuj się z nami albo śledź nasz profil na Facebooku.